telefon bağımlılığı önleyen uygulama

Telefon Bağımlılığını Engelleyen Uygulama

Akıllı telefonlarımızı sevmek için birçok haklı nedenimiz var.Fakat onlarla ilgili bir ayrıntı aptalca davranışlara neden olabiliyor; yemek vaktinde telefonunuzu masaya yerleştirmek artık normal karşılanıyor ya da karşınızdakinin lafını bölerek gelen bir aramayı cevaplamak, hatta tuvalete giderken bile telefonu yanınıza almak gibi. İngiltere’de yapılan araştırmaya göre yetişkinler telefonu günde 33kez, gençler günde 90 kez kontrol ediyor. Bu kişilerin telefonda geçirdikleri toplam sürenin iki saatten fazlası anlamsızca ekranı kaydırmak demek oluyor.Durumun ciddiyeti

Ortalama biri günde 4-6 saat ekran süresi alır. Buda yılda 60-90 gününüzün sadece telefonla geçmesi demek. Tam tamına 2-3 ayınız 7/24 telefonla geçiyor. Vakit olmadığını bahane ettiğimiz şeyler için iyi bir zaman kaynağı olabilir bu 3 aydan.
Ne yapmamız gerekiyor ?

Konuyla ilgili olan uygulamayı sunmadan önce kendi çözümlerimize dönelim.

Kendinize belli başlı yasaklar koymayı deneyin , örneğin yemek yerken yanınızda telefon taşımamak gibi, yarım saat,bir saat boyunca telefona hiç dokunmamak gibi.Bağımlı derecesinde kullandığınız sosyal medya uygulamalarını ve oyunları bırakmaya çalışın.Şimdi bağımlılığımızın önüne geçmeye yardımcı olacak uygulamaya geçelim.

Nedir Bu Uygulama?

Moment-Screen Time Control adlı uygulama sayesinde seçtiğiniz uygulamalara kolayca sınırlar koyabilirsiniz.Böylece limite ulaştığınız zaman uygulama açılmayacak.Bunun sayesinde,örneğin günde 5 saat kullanımınız varsa bunu 3-4 ve daha aşağılara çekebileceksiniz.Ayrıca kullanımınıza ait raporlar da sunmaktadır.
Android kullanıcıları play store üzerinden indirebilmektedir.(ios dahil)

İos telefon kullanan kişilerin telefonunda kendine has bu özellik mevcuttur.

Ayarlar>Ekran Süresi seçeneğine girerek istediği uygulamaları kısıtlayabilir ayrıca kullanım verilerinizi görebilirsiniz.
Daha fazla yazı için(tıkla)

Okuduğunuz için teşekkürler.Yorumlarda düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Muhammed Akbulut - 2019-2021 Copyright ©