Öğrenciler İçin Uygulamalar

Öğrenciler için önemli olan uygulamaları derledik sadece öğrenciler için değil onun dışında ki insanların da kullanabileceğiz uygulamalar…

1-Any.Do

Bu uygulama unutkanlar için birebir. Ev ödevi, proje ve araştırmalarınızı planlamak ve tam vaktinde yapmak için Any.Do‘yu kullanın.
Google, Facebook ve herhangi bir posta hesabınızla giriş yapabilmek için kullanabilirsiniz. “Bana hatırlat” sekmesine ekle. Bugün, yarın, gelecek hafta veya istediğiniz başka bir zaman tercih. Emin olun uygulama o işi yapana kadar peşinizi bırakmayacak, sesli uyarı verecek, durup dururken yapacağınızı gösterecektir. Any.Do ile unutkanlık, artık gerekli ödev ve projeler için bir bahane değil.

any.do2-Mathway

Bu uygulama nasıl kullandığınıza bağlı olarak çok faydalı olabilir. Mobil bir uygulama. Telefonunuzun kamerasıyla problemi görüntülüyorsunuz.
Mathway problemi sayfa üzerinde çerçeveledikten sonra, boyut sonucu ve gidiş yolunu gösterir. Bu şekilde üzerinde kafa yorduğunuzda nasıl çözülebileceğini adım adım öğrenebilirsiniz. Mathway cebir, trigonometri, istatistik gibi birçok problemin üstesinden gelmektedir. Matematik severler için cepte olmalı.Ancak cevaplarınızı kontrol etmek amacıyla kullanmanız önerilir.

mathway


3-TED

Bir öğrenci için olmazsa olmaz bir uygulama. Binlerce hakkında, ufuk uzmanınıza göre ufuk açıcı yüzlerce konuşma var. Başarılı arayüzüyle, HD kalitesinde, altyazı seçenekleriyle videolara kolayca ulaşmanızı sağlayacak. İlginizi çeken bir konuda arama yapın. Üstelik yabancı dilinizi geliştirmek için, bu uygulama çok işinize yarayacak. Türkçe dahil de sunan uygulamada videoyu sosyal medyada paylaşabiliyorsunuz.

ted


4-Scribd

Dünyanın en büyük online kütüphanesine hoş geldiniz! Burada, eğitim hayatınızda işe yarayabilecek milyonlarca kitap ve inceleme sizi bekliyor. İçerisinde e-Kitap barındıran bu dijital kütüphane servisinin mobil uygulaması mutlaka her öğrencinin akıllı telefon veya tabletinde olmalı. Uygulamada Türkçe kitaplar yer almıyor. Aynı zamanda 30 günlük deneme işlemnden sonra ücretli.

scrıbd


5-Dictionary.com

Siz de İngilizce-Türkçe ya da Türkçe-İngilizce sözlük seçenekleri mevcuttur, bunu bir kenara kullanabilirsiniz. Çünkü öğrenirken bir dilden başka bir dile direkt çeviri yapacağız, edindiğiniz bu bilginin kalıcı olmaya göreceksiniz.

30 farklı dilde 2 milyonu aşkın kelime mevcut. Başarılı bir arayüze sahip uygulamada kullanabileceğiniz açıklamada, eş anlamlı sözcükler gibi özellik özellik de yer alıyor. Üstelik uygulama internet bağlantısı olmadan da çalışabiliyor

dictionary


Uygulamaları App store Veya Play store üzerinden indirebilirsiniz.

Daha fazla yazı için(tıkla)

Okuduğunuz için teşekkür ederim Sizde bu gibi uygulamaları yorumlara yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Muhammed Akbulut - 2019-2021 Copyright ©